بیمه

بیمه مرکزی: خسارت افت قیمت خودرو تصادفی باید توسط بیمه ها پرداخت شود.

با وجود اینکه رئیس کل بیمه مرکزی بر این موضوع تاکید داشت که شرکت های بیمه باید خسارت افت قیمت خودرو تصادفی را پرداخت کنند

 

با وجود اینکه رئیس کل بیمه مرکزی بر این موضوع تاکید داشت که شرکت های بیمه باید خسارت افت قیمت خودرو تصادفی را پرداخت کنند، اما بیمه گرها نه تنها خسارت افت قیمت خودرو را پرداخت نمی کنند، بلکه مردم باید برای درخواست خود به شورای حل اختلاف بروند.

بیمه مرکزی: بیمه‌ها باید خسارت اُفت قیمت خودرو تصادفی را پرداخت کنند

به گزارش سبدگردان هدف در تصادفات رانندگی منجر به خسارت مالی بجز هزینه تعمیر و تعویض قطعات، خودورو‌های آسیب دیده بخصوص خودو‌های مدل بالا دچار افت قیمت می‌شوند، اما شرکت‌های بیمه خسارت اُفت قیمت را پرداخت نمی‌کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی در همین ارتباط بارها تأکید کرده: شرکت‌های بیمه باید خسارت اُفت قیمت خودرو تصادفی را پرداخت کنند.

بهزادپور می گوید: این امر الزام جدی است، هم شورای حل اختلاف هم قوه قضائیه نظر بیمه مرکزی را قبول دارند؛ ماهم مدافع حقوق مردم هستیم و به ماهم مراجعه کنند پیگیری می کنیم تا حقوق‌شان پرداخت شود.

با این حال اما مردم برای پیگیری خسارت افت قیمت خودروی خود علاوه بر آنکه باید چند میلیون هزینه کنند، مجبورند راهی شورای حل اختلاف شوند و … دست آخر شاید بتوانند از بیمه درصد کمی خسارت دریافت کنند.

این درحالی است که طبق ماده ۴۱ قانون تاسیس بیمه مرکزی، در مواردی که مؤسسه بر خلاف اساسنامه خود یا قوانین و مقررات بیمه رفتار کند به پیشنهاد بیمه مرکزی ایران و تصویب شورای عالی بیمه به‏طور موقت از قبول بیمه در رشته‏ های معین ممنوع خواهد شد.

ولی بیمه مرکزی حداقل در موضوع پرداخت خسارت اُفت قیمت خودرو اقدام و برخود جدی با شرکت‌های متخلف نداشته و تنها به انجام مصاحبه های رسانه‌ای بسنده کرده است.

* دستاوردها و عملکرد های بیمه پارسیان!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا