بیمه

به دلیل رقابت مکارانه و انجام تبلیغات علیه موسسات بیمه؛ بیمه مرکزی: تبلیغات اخیر ازکی در رسانه ملی باید متوقف شود

به دلیل تولید محتوای غیرواقعی و عدم دریافت مجوز برای تیزرهای پخش شده در صدا و سیما شركت ازكی تذكر گرفت.

به گزارش فرکانس بیمه به نقل از بیمه مرکزی، به دلیل تولید محتوای غیرواقعی و عدم دریافت مجوز برای تیزرهای پخش شده در صدا و سیما شرکت ازکی تذکر گرفت.

بر این اساس شرکت کارگزاری رسمی بیمه مستقیم برخط تجارت الکترونیک نوین نار (ازکی، کد ۱۸۰۴) به دلیل عدم دریافت مجوز از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای انتشار تبلیغات در صدا و سیما از سوی نهاد ناظر صنعت بیمه تذکر گرفت.
شرکت ازکی به استناد ماده ۲۶ آیین نامه شماره ۹۲ مصوب شورایعالی بیمه” که بر ضرورت پرهیز کارگزار بیمه از رقابت مکارانه و ناسالم و انجام تبلیغات علیه موسسات بیمه، نمایندگان بیمه و سایر کارگزاران، تاکید دارد” مستوجب دریافت تذکر و توقف پخش محتوای غیرواقعی خود در تبلیغات صدا و سیما شناخته شد.
گفتنی است بر اساس آیین نامه های مصوب شورای عالی بیمه و مقررات مورد عمل(از جمله؛ آیین نامه حمایت از حقوق بیمه گذاران و بیمه شدگان و صاحبان حقوق آنها، شماره ۷۱ مصوب شورای عالی بیمه) انجام هرگونه تبلیغات در رسانه های ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی بدون اخذ موافقت از روابط عمومی وامور بین الملل بیمه مرکزی فاقد وجاهت قانونی است و بر همین اساس تبلیغات اخیر این شرکت در رسانه ملی باید متوقف شود.
در اطلاعیه نهاد ناظر صنعت بیمه آمده است که در صورت عدم اقدام موثر برابر ضوابط موجود اقدام قانونی صورت خواهد پذیرفت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا