بیمه

راهنمای کامل استعلام سوابق بیمه خودرو از بیمه‎ مرکزی

تنها یکی از راه‌های استعلام بیمه شخص ثالث خودرو مراجعه به سامانه بیمه مرکزی است؛ سایر راه‎های پیشنهادی در این زمینه کدامند؟

 فرقی نمی‌کند که با چه وسیله نقلیه موتوری در خیابان‌ها تردد می‌کنید، در هر صورت، بیمه شخص ثالث یکی از موارد ضروری است که نباید از غافل شوید. بیمه شخص ثالث پوششی اجباری است که هزینه‌های خسارات احتمالی به شخص دیگر در تصادفات و سوانح رانندگی را در بر می‌گیرد. از این رو بهتر است در زمان انتخاب شرکت بیمه‌گر نهایت دقت به خرج بدهید. اگر قصد خرید و یا تمدید بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه خود را داشته باشید، پیش از هر چیز نیاز دارید تا از وضعیت بیمه نامه خودرو خود مطلع شوید.

 یکی از راه‌های استعلام بیمه شخص ثالث خودرو مراجعه به سامانه بیمه مرکزی است؛ اما چطور و چگونه می‌توانید از آن استفاده کنید؟

استعلام بیمه شخص ثالث بیمه مرکزی

برای بررسی اصالت بیمه شخص ثالث خودرو می‌توانید از امکانات استعلام سوابق بیمه از سامانه سنهاب بیمه مرکزی استفاده کنید. سامانه سنهاب (سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه) خدمات مختلفی به شما ارائه می‌کند و یکی از آنها هم استعلام سوابق بیمه خودرو است. با مراجعه به آن می‌توانید پیش از خرید بیمه شخص ثالث به‌ راحتی از وضعیت بیمه وسیله نقلیه خود شوید. علاوه بر امکان استعلام بیمه نامه شخص ثالث با سنهاب، می‌توانید از آن برای استعلام بیمه بدنه هم استفاده کنید.

نحوه استعلام وضعیت بیمه نامه خودرو از بیمه مرکزی

بدون وجود بیمه‌نامه فیزیکی و مدرکی در دست، اطلاعاتی مانند سابقه خسارت، درصد تخفیف بیمه، انقضای بیمه‌نامه جدید و قدیمی و سقف تعهدات در خاطرتان باقی نمی‌مانند. این در حالی است که مراجعه به سامانه استعلام بیمه خودرو سنهاب، راهی سریع و ساده برای دسترسی به این اطلاعات فراهم می‌کند. اگر خودرویی کارکرده هم خریده باشید، با مراجعه به سامانه سنهاب بیمه مرکزی می‌توانید از سوابق بیمه‌نامه‌ آن مطلع شوید. به جز استفاده از سامانه استعلام بیمه شخص ثالث روش‌های دیگری هم برای این کار وجود دارد. در ادامه با انواع نحوه استعلام بیمه خودرو آشنا می‌شوید.

راهنمای کامل استعلام سوابق بیمه خودرو از بیمه مرکزی

استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی

یکی از روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث مشاهده سوابق بیمه خودرو با کد ملی صاحب وسیله نقلیه است. کافی است کد ملی مالک وسیله را در سامانه وارد کنید تا وضعیت بیمه را ببینید. در سنهاب از زمان تمدید بیمه هم با خبر می‌شوید و در جریان استعلام تخفیف بیمه با کد ملی قرار می‌گیرید.

استعلام بیمه شخص ثالث با کد یکتا

در بیمه‌نامه‌های جدید، کدی به نام کد یکتا تعریف شده که شناسه افراد را برای بیمه‌نامه‌ها دارد. با استفاده از آن می‌توانید از تمام اطلاعات لازم درباره بیمه‌نامه آگاه شوید. با ورود به سنهاب و وارد کردن کد یکتا در این سامانه، می‌توانید استعلام بیمه شخص ثالث را به‌طور آنلاین انجام دهید.

استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک

با ورود به وبسایت بیمه مرکزی و سامانه سنهاب می‌توانید در صفحه استعلام بیمه مرکزی، شماره پلاک یا کد ملی را وارد کنید و از سوابق بیمه مرکزی با خبر شوید. استعلام بیمه ماشین با کد ملی و شماره پلاک هم راهی ساده برای آگاهی از وضعیت خودروی شماست.

استعلام سوابق بیمه خودرو با شماره بیمه نامه

استعلام بیمه نامه خودرو با وارد کردن شماره بیمه‌نامه و اطلاعات دیگری مانند کد ملی یا شناسه ملی بیمه‌گذار و نام شرکت بیمه‌گر در سامانه بیمه‌ مرکزی نیز برای مشاهده سوابق خودرو امکان‌پذیر است.

استعلام بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

درباره موتور سیکلت، فرقی نمی‌کند موتوری که خریده‌اید نو بوده است و آن را بیمه کرده‌اید یا دست‌دوم بوده است و در پی استعلام اصالت بیمه نامه آن هستید؛ در هر صورت، به سادگی می‌توانید این کار را انجام دهید.

کافی است به سامانه سنهاب وارد شده و با مراجعه به بخش میز خدمت، گزینه خدمات استعلام بیمه‌نامه وسایل نقلیه موتوری را انتخاب و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید و از وضعیت بیمه موتور خود با خبر شوید.

استعلام تخفیفات بیمه شخص ثالث

تخفیفات بیمه شخص ثالث یکی از موارد موثر در قیمت بیمه نامه هنگام خرید یا تمدید آن است. با وارد کردن اطلاعاتی مانند نوع وسیله نقلیه، پلاک خودرو، شماره ملی و شماره تلفن همراه مالک وسیله نقلیه در سامانه سنهاب می‌توانید از میزان تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث خود مطلع شوید.

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا